Novaspot Florasan Mürekkepler

 

Karakteristik

Novaspot Floresan mürekkepler aydınlatıcı değildir. Sadece Ultraviyole ışık etkisi altında gün ışığında görülebilir. Ne radyoaktiftirler ne de yapısında fosfor içerikli bir madde vardır. Bu nedenle, karanlıkta görünmez.

Novaspot Floresan mürekkepler çok iyi basılabilirlik özelliği ile birlikte mükemmel bir parlaklık etkisine sahiptir. Ofset floresan mürekkeplerinin ışık direnci düşüktür. Novaspot Floresan mürekkeplerini birbirleriyle karıştırmak mümkündür. Ancak aralarındaki fark çok fazla ise floresan etkisi azalır.

Novaspot Floresan mürekkepler normal ofset mürekkepleriyle karıştırılabilir fakat bu durum floresan etkisinde azalmaya sebep olur.

Kuruma Özellikleri Setting ve Oksidatif Kuruma
Yüzey Tüm ofset baskı kağıtları için uygundur. Optik etkisi kağıdın beyazlığından etkilenir. Basılı mürekkeplerin altında floresansan etkisinin şiddeti azalır. Floresan özelliği, kağıtlarda çok yüksek ise optik parlatıcı olmadan kullanılabilir
Baskı Özellikleri Hızlı dönüştürme 3
Oksidatif kuruma/sürtünme direnci 4
Kaplamalı kağıtlar için uygunluğu 6
Kaplamasız kağıtlar için uygunluğu 3
Kaplamalı Karton için uygunluğu 5
Yarım ton baskı 1

1 = Özelliği düşük
7 = Özelliği yüksek
Açıklamalar ve özel bilgiler

Novaspot Floresan mürekkepler mümkün olan en yüksek mürekkep film kalınlığında basılmalıdır. Film kalınlığının yüksek olmasının nedeni daha iyi parlaklık etkisi vermek içindir. Fakat mürekkebin kuruma özelliği göz önünde bulundurulduğunda, mümkün olan en iyi seçenek baskı işlemini iki kere gerçekleştirmektir.

Belli bir dereceye kadar, yüksek film kalınlığı ışık direncini de arttırmaktadır. Buna rağmen, Novaspot Floresan mürekkepleri iç mekanda kullanılacak posterler için dizayn edilmiştir. Dış mekan posterlerinin kullanımı için uygun değildir.

İnce film kalınlığı ışığın verimliliğini azaltacağından yarım ton baskı uygulamalarında tavsiye edilmez.

Novaspot® Floresan – ölçüm oranları